Ankara AntlaşmasıNovember 10, 2020by admin0Ankara Antlaşması ile Elde Edebileceğiniz Avantajlar ve Yan haklar

http://ankaraanlasmasi.com/wp-content/uploads/2020/09/hero_contact-1280x800.jpg

ANKARA ANTLAŞMASI’NIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Avrupa’da kendi şirketini kurmak isteyen ve mesleğini yurt dışında sürdürmeyi hedefleyen girişimcilere özel bir vize türü olan Ankara Antlaşması’nın en büyük avantajlarından biri; diğer vize türlerinin aksine küçük bir sermaye ile mesleğinizi yurtdışında icra etme şansı sunmasıdır. Ankara Anlaşması vizesi sayesinde, aileniz de sizinle birlikte Avrupa’ya yerleşebilir, çocuklarınız da eğitim hayatlarını Avrupa’da sürdürebilirler.

  • Ankara Antlaşması Kurasız ve Çekilişsiz, Herkese Yönelik Bir Antlaşmadır

Amerika’daki Yeşil Kart (Green Card) uygulamasının aksine, İngiltere’deki ECAA Ankara Antlaşması Vizesi’nde çekiliş yoktur ve herkesin yararlanabileceği, vizede şansa ihtiyacın olmadığı önemli bir vizedir.

  • Ankara Antlaşması’nda Belirli Bir Sermaye Koşulu Yok

Yurt dışında herhangi bir ülkede iş kurmak istiyorsanız, belirli bir sermayenin o ülkeye transfer edilmesi gerekir. Bu sermaye miktarı Amerika için 1 milyon dolara kadar çıkmaktadır. İngiltere’de iş kurmak için, TIER 1 (Kategori 1) altında olan Yatırımcı ve Girişimci vizelerindeki sermaye limiti ise, 200 bin ile 1 milyon sterlin arasında değişmektedir. Oysa ECAA Ankara Anlaşması Vizesi’nde belirli bir sermaye koşulu yoktur. Kuracağınız işe yetecek kadar paranız olması yeterlidir.

  • Ankara Antlaşması ile Belirli Bir İşi Yapma Zorunluluğu Yok

ECAA Ankara Anlaşması vizesinde yasal olan ve doktorluk gibi özel eğitim gerektirmeyen her işi yapabilirsiniz. Örneğin elinde çantası ile dolaşan bir pazarlamacı veya herhangi bir ofis açmadan, sadece kaldığı ev adresinden hizmet sunan ithalat danışmanı olabilirsiniz. Hatta kendi işini yapan çocuk bakıcılığı, temizlikçilik, kuryelik, taksi şoförlüğü, berberlik, internet uzmanlığı, webmasterlık gibi size uyan işleri de yapabilirsiniz.

  • Yanınızda İşçi Çalıştırma Zorunluluğu Yok

Yurt dışındaki birçok yatırımcı vizesinde, yanınızda o ülkenin vatandaşı en az 2 kişiyi çalıştırmanız gerekir. ECAA Ankara Anlaşması vizesinde böyle bir koşul yoktur. Kuracağınız işte sadece siz çalışabilir, bir başkasına maaş ödemek zorunda kalmazsınız.

  • İleride Karşınıza Çıkabilecek Bir Kural Değişikliği Yok

ECAA Ankara Antlaşması vizesinde stand-still yani değiştirilemez kuralı vardır. Bu kural, ileride İngiltere’de olacak her tür olumsuz vize değişikliklerinden (ECAA) Ankara Antlaşması vizesi sahibine bağışıklık sağlar. Bir başka ifadeyle, ilerde vize kuralları değiştirilse dahi, (ECAA) Ankara Anlaşması vizesi kuralları değiştirilemez.

  • Bakmakla Yükümlü Olduklarınızı Yanınızda Götürebilirsiniz

Eşiniz ve 18 yaşından küçük çocuğunuz varsa onları da yanınızda İngiltere’ye götürebilirsiniz.

  • Aile Bireyleriniz İstedikleri İşte Çalışabilir

ECAA Ankara Anlaşması vizesi, size sadece kendi işinizde çalışma olanağı verirken, aile bireylerinizde böyle bir kısıtlama yoktur. Aile bireyleriniz istedikleri işte çalışabilirler.

  • Cifte Vatandaşlık Şansı

Yürürlükte olan vatandaşlık kanununa göre, süresiz oturum izni aldıktan 1 yıl sonra İngiltere Vatandaşlığı’na başvurabilirsiniz.

  • Askerlik ve Erteleme Hakkı

Askerlik yükümlülüğünüz varsa, bunu 37 yaşına kadar erteleyebilir ve İngiltere’de 4 yıl çalıştıktan sonra yurt dışı işçi statüsünde bedelli askerlik yapabilirsiniz.

  • Ücretsiz Sağlık Hizmeti Hakkı

İngiltere’deki tüm kamu hastane ve polikliniklerde ücretsiz tedavi olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *