Ankara AntlaşmasıNovember 10, 2020by admin0Ankara Antlaşması Başvuru ve Oturum Süreci

http://ankaraanlasmasi.com/wp-content/uploads/2018/09/post_05-1280x800.jpg

Ankara Antlaşması Başvuru Şartları Nelerdir?

18 yaşını geçen ve gerekli mesleki donanıma sahip her Türk vatandaşı, Ankara Antlaşması’na başvurabilir. Avrupa’nın bu konuda belirlediği başlıca kriterler ise şu şekildedir;

– Başvuru sahibinin adli sicil kaydının olmaması

– Kişinin Avrupa’da kurmayı planladığı işle ilgili gerekli eğitime ya da eğitimle eşdeğer iş tecrübesine sahip olması ve bunu resmi belgelerle kanıtlayabilmesi.

– Kişinin kuracağı iş için gerekli sermayeye sahip olması ve beraberinde götüreceği aile bireylerinin geçimini sağlayacak yeterli maddi birikiminin bulunması ve bunlarla ilgili resmi kaynak gösterebilmesi.

Ankara Antlaşması Başvuru Süreci Nasıl İşliyor?

Sizinle yapılacak uygunluk görüşmesinden sonra ilk tanışma için Vis a Vis ofisine davet edilirsiniz. Bu ziyaret sırasında bir uzmanımız tarafından, yardımcı veya çalışanlara delege edilmeden ilk elden bilgilendirilirsiniz. Ankara Antlaşması ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular, profesyonellerimiz tarafından yanıtlanır ve değerlendirmeniz yapılır. Sürecin başlamasıyla birlikte; dosyanızla ilgilenecek tüm ekiple aynı anda iletişim kurabileceğiniz ve anında geri dönüş alabileceğiniz bir online platforma dahil edilirsiniz. Böylece zaman kaybetmeden, hızlı ve sağlıklı bir dosya hazırlığı süreci başlar. Titizlikle yürütülen bu süreç sonunda, en ince detayına kadar düşünülmüş kişiye özel dosyanız elçiliğe verilir ve takip aşamasına geçilir.

Türkiye’den yapılan başvurularda konsolosluk yetkililerinin başvuru sahiplerinden oldukça detaylı bir pazar araştırması istediği unutulmamalıdır. Başvuru alanına yönelik uygun deneyim ve eğitim sahibi olan ve bunu kanıtlayabilen kişiler için başarı oranı daha yüksek olmaktadır. Başvurulan ülkenin sektörel pazarlarına iyi seviyede hakim olmak, başvurulan ülkeye seyahat yapmış olmak gibi etkenler de dosyanın başarısını arttırmaktadır.

Türkiye’den Ankara Anlaşması başvurusu olabildiğince gerçekçi bir tutumla hazırlanmalı ve Ankara Anlaşması başvurularının kişinin eğitim, deneyim ve araştırmalarıyla birebir ilişkili olduğu bilinmelidir. Kişinin banka hesabında yüksek miktarda para olması vizenin garantisi değildir. Ayrıca Türkiye’den yapılan başvurularda  kişilerin iş planlarına ve piyasa araştırmalarına ilişkin bir dizi soruyu cevaplaması gerekebileceği de göz ardı edilmemelidir.

Vis a Vis olarak; vize alımını takiben Turkiye’de yapılması gerekenlere ilişkin detaylı bir bilgilendirme toplantısı ile birlikte Avrupa’da isininizin kurulmasi ve yönetilmesi için de, desteğimizle yanınızdayız.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *