fbpx

.

Bilindiği üzere Ankara Anlaşması vizesi için Birleşik Krallık’ta turist, öğrenci ya da başka bir vize ile bulunan Turk vatandaşları başvuru yapabilmekte. Vize alımından 1 yıl sonra da işlerinin başarılı olduğunu kanıtlayarak 3 yıllık uzatma isteme hakkına da sahip. Ayrıca Türkiye’den de Ankara Anlaşması İş Kurma vizesine başvuru yapilmaktadir. Hatta değerlendirme süreci daha kısa olduğu için birçok vatandaşımıza bu seçenek daha cazip görünmekte.

Birleşik Krallık’ta iş bağlantısı olan kisiler ve iş bulma ajansları ile iletişimi olan vatandaşlarımız bunu gündemine alıyor. En yogun basvuru yapılan alanlar bilgisayar mühendisliği, diğer mühendislik alanları, ithalat ve ihracat, finans, moda ve tasarım, sinema gibi profesyonel hizmetler gelmekte. Türkiye’den yapılan başvurular kısa sürede cevaplanmakta, ancak Türkiye’deki konsolosluk yetkililerinin başvurularda kişilerden oldukça detaylı bir pazar araştırması istediği unutulmamalı. Başvuru alanına yönelik uygun deneyim ve eğitim sahibi olan ve bunu kanıtlayabilen kişiler için başarı oranı daha yüksek olmakta. İngilizce’ye iyi seviyede hakim olmak, Birleşik Krallık’a seyahat yapmış olmak da dosyanın başarısını arttıran etkenlerden. Uluslararsı firmalarda profesyonel hizmetler vermiş olan bilgisayar mühendisleri, pazarlama ve satış uzmanları ve diğer uzmanlar, kendi işini yapmakta olan ve uluslararası seyahatlerde bulunmuş olan iş adamlarımız başvurularının dayanaklarını çok rahat bir şekilde ortaya koyabilmektedir.

Türkiye’den Ankara Anlaşması başvurusu olabildiğince gerçekçi bir tutumla hazırlanmalı ve Ankara Anlaşması başvurularının kişinin eğitim, deneyim ve araştırmalarıyla birebir ilişkili olduğu bilinmelidir. Kişinin banka hesabında yüksek miktarda para olması vizenin garantisi değildir. Ayrıca Türkiye’den yapılan başvurularda  kişilerin iş planlarına ve piyasa araştırmalarına ilişkin bir dizi soruyu cevaplaması gerekebileceği de göz ardı edilmemelidir.

Vize alımını takiben Turkiye’de yapılması gerekenlere ilişkin detaylı bir bilgilendirme toplantısı yapmaktayız. Buna ek olarak bir yil boyunca Ingiltere’de isin kurulmasi ve yönetilmesi icin de sürekli size destek olmaya gayret göstermekteyiz. Ankara Anlaşması’na ister İngiltere’den ister Türkiye’den başvurmak isteyenler için ücretsiz ilk görüşme sağlamaktayız.

TasarımOkyanus Web